Diğer faaliyet alanlarındaki başarısını gıda sektöründe de sürdüren SANCAK ailesi çok kısa bir süre içerisinde sektörde lider markalar arasındaki yerini almıştır.

Hakkımızda

1953 yılında ticaret hayatına başlayan Sancak Ailesi, Anadolu’da çeşitli sektörlerde yakaladığı başarıyı ülke genelinde de sürdürmek üzere İstanbul’a yerleşme kararı aldı.

Sancak Ailesi; 1987 Yılından itibaren sırasıyla Es Ecza, Esko Itriyat, Hedef Ecza ve Sancak Ecza'yı kurarak kısa zamanda Türkiye’nin en büyük ilaç ve kozmetik dağıtım şirketi haline getirdi. 1999 yılında 3,5 milyar $ ciro ile %41 pazar payına, ilaçta ve ıtriyatta 21.000 eczaneye ve 30.000 markete hizmet veren şirket, 2001 yılında Avrupa’nın en önemli ilaç ve sağlık ürünleri dağıtıcılarından Alliance Boots ile stratejik ortaklık yaparak Hedef Alliance adını aldı. Bilgi, beceri ve birikimlerini uluslararası pazarlarda da değerlendiren şirket kısa süre içinde Mısır, Cezayir ve Rusya pazarlarının da en önemli oyuncularından biri oldu.

1995 yılında, günümüzde 15 Hastahane, 2 Hastahane Kompleksi ve 1 tıp merkezi ile toplam 18 hizmet merkezine sahip, 9.000 i aşkın çalışanıyla Türkiye’nin çeşitli illerinde hizmet veren MEDİCAL PARK hastaneler grubu açarak sağlık sektöründeki yatırımlarına devam etmiştir.

Diğer taraftan dünya standartları üzerinde çiğ süt yapmak amacıyla, 2005 yılında Denizli Acıpayam’da 24.000 dekarlık araziye, Atasancak Acıpayam Tarım İşletmesini A.Ş.’yi kurarak, Tarım ve Hayvancılık alanında da hizmet vermeye başlamıştır. Çiğ süt üretiminin yanı sıra yem ihtiyacının karşılanması için bitkisel üretim de yapılmaktadır. 2014 yılı Nisan ayı verilerine göre toplam 8.300 büyük baş hayvan bulunmakta olup, bunun 3.700’ünü sağmallar oluşturmaktadır. Günde ortalama 125 ton süt sağılmaktadır.

Sancak ailesi, 21 Kasım 2013 tarihinde Medya sektöründe önemli bir yere sahip olan Türk Medya grubunu da çatısının altına dahil etmiştir.

Bunların yanı sıra sağlık, enerji, bilişim, basım ve inşaat sektörlerinde faaliyet gösteren SANCAK ailesi, 2014 yılının son çeyreğinde gıda sektöründe de Hijyenik koşullarda, ileri teknolojili makine parkuruyla, “ELİT GURME” markası adı altında üretici olarak faaliyete başlamıştır.

ELİTGURME markamız ile kısa süre içerisinde lider markalar arasındaki yerimizi almış bulunmaktayız.

SANCAK ET olarak, müşteri ve tüketicilerimizle bütünleşerek büyümek, sektörde söz sahibi olmak, gerek yönetim gerekse, çalışanlarımızın inancı ve katılımlarıyla birlikte, kârlılığımızı ve verimliğini arttırmak, sürekli kendimizi geliştirerek, Türkiye’nin en modern tesis ve hizmet ağına sahip olmak, müşterilerimize sağlıklı ve lezzetli ürünler sunarak, koşulsuz memnuniyetlerini sağlamak ana hedefimizdir.

Erişim Bilgileri